4DECISION

 

Raporlama, Takip, Analiz

“Daha Esnek, Etkileşimli ve Uygun Maliyetli”

 

Her gün organizasyonun farklı seviyelerinde görev alanlar kararlar alır ve her biri kurumun geleceğini şekillendirmeye katkıda bulunur. Bu kararların doğru bulgularla desteklenmesine daha fazla önem vermeliyiz. Operasyonel ve finansal verileri iyi yönetmek, yüksek rekabetin üstesinden gelmek için önemli bir başarı faktörü olacaktır.

4DECISION, organizasyonel tedarik ve veri talebinin kontrolünü ele almanıza yardımcı olur. 4DECISION, çalışanların rol, sıralama veya sorumluluktan bağımsız olarak daha iyi kararlar almalarını sağlayan bir araçtır.

4DECISION, MSOLAP ve en yeni MS teknolojisi ile merkezi, kalite güvencesi ve konu odaklı veri ambarı temelli web tabanlı bir sunum yazılımıdır.

(Resim, İsveç Ulusal Taşımacılık Kurulu'nun karayolu kazaları veri tabanına (STRADA) dayalı olarak 4DECISION'da oluşturulan bir sunumu göstermektedir. Kullanıcı sunum görünümünde basit kontrollerle günün hangi yılı, ayı veya günün bir kısmını seçerek gösterebilir.)

Doğru İçerik, Doğru Zamanda, Doğru Kullanıcıya

Raporları hızlı ve etkin bir şekilde dağıtmak, sürekli büyüyen bir görevdir. 4DECISION, kullanıcı gruplarına bağlı sunumları kolayca oluşturabilmenizi sağlar. Bu şekilde, biçim ve içerik otomatik olarak kullanıcıya göre düzeltilir; içerik kütüphanesi için yapılan raporlarda ve sunumlarda ve ayrıca intranetin ana sayfasında yayınlanan bağımsız anahtar performans göstergelerinde otomatik olarak ayarlanır. Raporlar, daha önceden hiç bilgiye sahip olmayan kullanıcılar tarafından kolayca dağıtılabilir ve sezgisel dilimleyici denetimleriyle filtre seçimleri yapabilecek kadar etkileşimli olabilir.

Daha kapsamlı taleplere sahip ileri düzey kullanıcılara, eldeki soruya karşılık gelen bilgilerin nasıl derleneceğine ilişkin esnek ve güvenilir bir yaklaşım önerilebilir. Sezgisel ve açık bir ara yüz, kullanıcının herhangi bir kod yazmadan gelişmiş raporlar oluşturmasını sağlar. Yeterli veri erişimi, kullanıcının yeni bağlantıları ve ilişkileri özerk olarak tanımlamasına izin verir. 4DECISION, çalışanlara aynı çerçeve içerisinde bir analiz aracı olarak da önemli bilgiler verebilir.

Bazı avantajlar ve özellikler

 • Kullanıcılar raporları sisteme kaydedebilir, raporları yazdırabilir, tüm raporları veya tek öğeleri PDF dosyaları olarak dışa aktarabilir.
 • Raporlar, diğer çeşitli formatlara dönüştürülebilir (örneğin, MS Excel®'de sayısal işlemeyi etkinleştirmek için).
 • Kullanıcılar kişisel portallarındaki raporlara ve göstergelere ulaşmak için bilgisayar veya mobil cihaz kullanabilir.
 • İzin kontrolü, personel tarafından zaten kullanılan MS Windows® için oturum açma ile entegre edilebilir.
 • Program tamamen web tabanlı olduğundan, kullanıcıların raporları görüntülemek veya oluşturmak için bilgisayarlarına herhangi bir yazılım yüklemesi gerekmez.
 • Dağıtılmış raporlardaki içerik, seçilebilir dağılımlarla etkileşimli olarak filtrelenebilir veya yeniden tanımlanabilir.
 • Kullanıcı, bir raporu yukarı veya aşağı doğru inceler ve belirli bir rapor hücresinden alıştırma yapabilir.
 • Gömülü tanımlar ve açıklamalar, görüntülenen bilgilerin tutarlı yorumlanmasını kolaylaştırır.
 • Raporlama özellikleri ve grafikler, MS Office® gibi diğer araçlardan tamamen bağımsızdır.
 • Hedeflerin belirlenmesi için karşılaştırmalar, önceki sonuçlar veya ilgili herhangi bir karşılaştırma net bir şekilde görselleştirilebilir.
 • Birden fazla veri dizisi, tek bir grafikte çubuklar ve çizgiler olarak ve gerektiğinde ikinci eksende görüntülenebilir.
 • Yüksek düzeyde etkileşime sahip grafikler ve raporlar, hoş ve keşif amaçlı bir kullanıcı deneyimi yaratır.
 • BECERİKLİ - Hızlı bir şekilde rapor oluşturmaya ve bilgileri yönetmenin yeni yollarını keşfetmeye başlar.
 • BASİT - Son kullanıcı için hazırlanan sunumları görmek, kendi raporlarını oluşturmak ve içeriği işlemek için.
 • DAYANIKLI - Kalite kontrol ve izlenebilir veriler, güvenilir hesaplamalar ve yeterli izin kontrolü.
 • GÜÇLÜ - OLAP teknolojisi çok büyük veri kümelerini işlerken de kısa tepki süresi sağlar.
 • ZEKİ - Birkaç farklı bilgi ihtiyacı, tek bir ve tamamen web tabanlı araç ile karşılanabilir.
 • UYGUN MALİYETLİ - Çünkü birçok kullanıcı pahalı ve karmaşık lisans sözleşmeleri olmadan kullanabilir.

 

(Kullanıcıya özel anahtar performans göstergeleri, daha fazla görünürlük sağlamak için intranetin ana sayfasında gösterilebilir.)

İş Zekası mı Yoksa İş Bozukluğu mu?

Karar destek sistemi ortak bir ifadedir, karar vericiyi destekleyen bir şey olarak bariz yorumlamadır. Verileri çarpıtanlar; yetersiz danışmanlar ve bozulmuş karar destek sistemleridir. En kötü olanı da, belki doğru olmayan veriler ile gelişigüzel bir veri yapısına geçmektir.  Buna karar aldatıcı sistemler diyoruz. Yaygın nedenler kavramlarının farklı tanımlanması, yanlış veri toplanması ve ölçütlerin nasıl hesaplandığı konusunda tutarlılık olmamasıdır.

Bilgi, tanımlarla birlikte paylaşıldığında ya da ortak kullanıldığında, yanlış anlamalardan veya sözleşmelerden dolayı saptırılamaz. Bilgiyi birçok kişinin erişimine sunan kişiler, bilgi güvenilirliğinin sağlanmasından kaçınılmaz olarak sorumludur. 4DECISION, her gün müşterilere, karar vericilere hak ettikleri kalite güvence verilerinin tutarlı kaynak verilerini sunmalarını sağlar. Otuz yılı aşan tecrübemizle sonucun doğru olduğunu garanti edebiliriz. Her seferinde…

Grupas Teknoloji,   4DECISION Türkiye partneridir.

 

YUKARI