Barış Can EROL

Profil Uzmanlık Alanları Unvan

Orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamlamasının ardından, 1995 yılında, Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır.

Dört büyük denetim şirketinden Deloitte’un İstanbul ofisinde Denetim bölümünde çalışma hayatına başlamıştır. 1.5 senesi Deloitte’un San Jose, California, ABD ofisinde olmak üzere 9.5 sene Deloitte’ta çalışmıştır ve bu süre zarfında Kıdemli Müdür pozisyonuna yükselmiştir. Halka açık ve çok uluslu şirketlerin denetimlerini yapan ekipleri yönetmiştir. Otomotiv, Tekstil, FMCG, Üretim ve Hizmet sektörlerindeki tanınmış firmaların denetlemiştir.

2005-2013 yılları arasında İstanbul Fuarcılık, CNR Holding ve E Uluslararası Fuarcılık’ta (İngiliz sermayeli) çalışmıştır. Finans Direktörlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı (Satış, Pazarlama, Mali İşler, Satın Alma ve İdari İşlerden sorumlu), İcra Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Tekstil, Ev Tekstili, Otomotiv, Autoshow, Boatshow, Takım Tezgahları, Mobilya, Gıda ve Ambalaj sektörlerine yönelik olarak düzenlenen Türkiye’nin önde gelen sektörel fuarlarının düzenlenmesinde Üst Yönetici olarak görev almıştır.

2014-2016 yılları arasında 9 ayı Romanya’da olmak üzere Freelance ve Proje Bazlı danışmanlık çalışmaları yapmıştır. Bu çalışmalar şirket değerleme, mali inceleme, finansal yönetim, borç yapılandırma, iş planı, bütçe ve nakit akış projeksiyonu ve yönetim raporlarını hazırlama, yabancı şirketleri Türkiye’de potansiyel iş ortaklarıyla buluşturma konularını içermiştir.

2017-2018 yılları arasında tekstil sektöründe Finans Müdürü olarak çalışmıştır. Sorumlulukları arasında finans yönetimi, bütçe, raporlama, yurt dışı iş geliştirme yer almıştır. Yurt dışında firma kuruluşu ve mali işler alt yapısının oluşturulmasını yönetmiştir.

Grupas Gelişim bünyesindeki projelerde eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır.

  • Liderlik, planlama ve koordinasyon kabiliyeti
  • Analitik düşünme ve etkili problem çözme
  • UFRS, TFRS ve genel kabul görmüş muhasebe standartlarına uygun finansal tabloların ve raporların hazırlanması
  • Bütçe, nakit akışı, iş planı hazırlanması
  • Mali inceleme, şirket değerleme, birleşme, bölünme, mali entegrasyon
  • Finansal yönetim, banka ve denetçi ilişkileri
  • İş süreçlerinin analizi ve iyileştirilmesi
  • İç kontrollerin analizi ve iyileştirilmesi

Kıdemli Danışman

Eğitim

TED Ankara Koleji                                                           

Bilkent Üniversitesi - İşletme

KOSGEB - Uygulamalı Girişimcilik

Doğum Tarihi - Yeri / Aile 

1971 / Ankara / Evli

YUKARI